Mé hudební nástroje (1975-1980)

O mých hudebních začátcích

1975-1980

JJsem na přelomu věku, kdy se dříve odcházelo do důchodu. Celý život se amatérsky věnuji hudbě. Od svých 15 let hraji zejména na byskytaru a za ta léta jsem vystřídal velké množství nejrůznějších hudebních nástrojů. Snad z nostalgie, snad proto abych i jiným ukázal některé zajímavé nástroje, jsem se rozhodl připravit tyto webové stránky.

Začínal jsem jako školák hrou na baskřídlovku – tenor. Byl to můj úplně první hudební nástroj, tenor, výrobek Amati Kraslice.  Toto období bylo dobrou průpravou pro budoucnost z hlediska znalosti not, houslového i basového klíče, harmonií atd.

Někdy v 9. třídě jsem zatoužil po kytaře a tak jsem v katalogu zásilkového obchodu Magnet ukázal rodičům, jakou kytaru bych chtěl k vánocům. Byla to španělka CREMONA s bledě modrým plátěným obalem. Na vánoce jsem ji dostal, cena v katalogu byla tehdy myslím 500 Kčs. Na kytaru jsem se učil sám podle příručky „Na kytaru bez not“. Myslím že takové tábornické hraní jsem dobře zvládal, ale pamatuji se, že mi daly zabrat akordy olomouckého písničkáře Plíhala.

No a následně jsme dali dohromady punk kapelu „SAX medium 308“. Nevím již od koho jsem zakoupi svoji první baskytaru Jolana BASSO IV. Okamžitě jsem ji rozdělal a tělo jsem nechal přes kamaráda nastříkat na bílou barvu v profi lakovně v místní továrně na nábytek. Pickguard jsem vyrobil nový a snímače jsem namontoval také nové zn. Brilliant. Tuto basu jsem měl cca 3 roky.

Pokračování „někdy příště…“ 🙂