Mé elektrické kontrabasy III.

Elfo kontrabas Resonet ARCO

Výrobní družstvo DŘEVOKOV Blatná, okr. Strakonice
pro hudební nástroje používaná obchodní značka: RESONET

V roce 1955 byla ve Výrobním družstvu Dřevokov Blatná, zahájena výroba el. kytar pod značkou Resonet. A v tomto roce byla po el. havajkách jako třetí v pořadí zahájena i výroba elektrických kontrabasů Resonet ARCO a poté i výroba el. kytar Grazziozo. Roku 1958 získaly nástroje el. havajky Arioso a Akord, el. kytara Grazioso a elfo kontrabas Arco, vyprodukované Dřevokovem Blatná, zlatou medaili na výstavě EXPO ’58 v Bruselu. V anglii byl prodávaný  londýnskou firmou SELMER pod značkou Futurama.Blatenský světově unikátní elektrifikovaný kontrabas Resonet ARCO používal při svých koncertech i John Paul Jones ze skupiny Led Zeppelin.

Můj 1. elfo kontrabas Resonet ARCO (komplet)

Koupil jsem jej na inzerát 23.3.2010 a jel jsem pro něj do obce Chotín, okres Komárno, Slovensko. Požadovaná a tedy i kupní cena byla 500 Eur, což při tehdejším kurzu 25 Kč/1 Eur, činilo 12.500 Kč. Vzhledem ke stáří, byl v celkem slušném stavu s plně hratelný. Kontrabas jsem měl pro vlastní potěšení a do dnešních dnů lituji, že jsem jej později prodal.

Můj 2. kontrabas Resonet ARCO (torzo)

V říjnu 2016 se mi na inzerát ozval chlápek, že by pro mne měl elektrický kontrabas Resonet ARCO ale v nekompletním stavu. Byl to půdní nález, koženkový obal který ležel u komína byl lehce roztaven/zčernalý teplem. Chybělo spostu dílů – struník, bodec, ovál pod kobylku, nultý pražec, trojúhelník na hlavě, opěrka. Zkoušel jsem chybějící díly sehnat přes inzerát a přímým oslovováním sběratelů v česku a na Slovensku, ale nepodařilo se mi nic sehnat. Jeden ze Sběratelů ze Žďáru nadSázovou mne oslovil s tím, že kontrabas odkoupí, k čemuž jsem byl svolný. Dohodli jsme se na částce (již nevím přesně, možná 13 tis.?) + baskytara Jolana D.Bass v perfektním stavu. K výměně došlo v Brně na parkovišti u „myší díry“ v podvečer, kdy mrholilo se sněhem. Po příjezdu domů jsem si všiml, že baskytara vůbec není v perfektním stavu, což mne velmi mrzelo.

Pozn.: Pokud by měl někdo na prodej tento kontrabas, ozvěte se mi, velmi rád bych jej opět vlastnil…

You may also like...