DELICIA Fantasy – elektrický kontrabas

Technická specifikace DELICIA Fantasy:

El. kontrabas DELICIA Fantasy Basic Fantasy Classic Fantasy Premium
Tělo (materiál/typ): olše / semi-hollow body
Krk: javor s ořechovým prokladem
Hmatník: buk buk eben
Ořech (nultý pražec) eben
Menzura: Menzura 105 cm / Hmatník 86,5 cm / Výška bez bodce 142 cm / Nejširší část těla 22 cm / Hloubka těla 7 cm / Hloubka v místě kobylky 22 cm
Elektronika: 3-pásmový preamp Shadow EQ Classic Blues, Shadow EQ Classic Blues, Shadow
Piezzo snímač: Shadow (na zakázku)
Elektromagnetický snímač: Shadow nebo Electrosonic SBS – typ 77HY30KB
Ladicí mechanika: AMATI Stříbro (ČR), typ 71/004 S, francouzský model, povrch chrom
Postavení: bodec 43,5 cm / jednoduchý stativ
šroubovací bodec 43,5 cm / stativ NS Design Tripod Stand

Díky semi-hollow body (poloduté tělo), je nástroj vhodný pro hru prsty (pizzicato) i smyčcem (arco). Má maximální odolnost vůči zpětné vazbě. U modelů Clasic a Premium je možnost použít piezzo  nebo elektromagnetický snímač a nebo jejich kombinace  (směšovač).

U stativu typu trojnožka, je možnost nastavení výšky a sklonu, nástroj stojí na stojanu samostatně bez další pomoci a oproti bodci nemá nástroj tendenci otáčet se (není třeba opěrka).

Model BASIC má jednoduchou trojnožku černé barvy, kde se miska na konci stativu zasune do plechu přišroubovaného na zadní část těla kontrabasu a šroubem se zafixuje (obr. vlevo).

U modelů CLASSIC a PREMIUM je strojnožka typu NS Design Tripod Stand v chromu, která se šroubuje na místo bodce (obr. vpravo).

Zajímavostí je, že model Basic má vstup pro JACK 6,3 na levé straně a modely CLASSIC a PREMIUM na pravé straně při čelním pohledu.